еМагазин

Tag : Димитров

Македонија ТОП СТОРИИ

Црногорскиот министер за надворешни: За транзитот на Груевски низ Црна Гора ги известивме македонските власти, немавме правна основа да го задржиме

Редакција
Црна Гора немаше никаква правна основа да го задржи поранешниот премиер Никола Груевски при преминувањето низ територијата на државата. За транзитот на Груевски црногорските слжби...
Македонија

Димитров по „лажната“ оставка: Не им доаѓа ум, специјална војна почнаа

Никола Осило
Министерот за надворешни работи Никола Димитров по лажната вест дека поднел оставка од функцијата по вчерашниот референдум на неговиот Фејсбук статус објави дека почнале специјална...
Македонија

Димитров: Ќе има четири уставни амандмани, Прембулата нема да се чепка

Редакција
Уставните амнадмани не се напишани ниту се преговарани. Нив ќе ги формулира Собранието на Република Македонија со големо двотертинско мнозинство, со јавна дебата, со расправа...
Македонија

Изјавата на Иванов за Димитров е „срамно бегство од одговорноста“

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе да гласа на референдумот ја оцени како „срамно бегство од...
ЖИВОТ

(Фото) Министерот Димитров со Цацко на гроздобер во Кавадарци

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на својот Фејсбук профил објави фотографии од неговата посета на Кавадарци, каде викендов се одржуваше традционалната манифестација „Тиквешки гроздобер“....
Македонија

(ВИДЕО) Димитров со букет цвеќе ја пречека Меркел

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерката за одбрана Радмила Шекеринска ја пречекаа германската канцеларка на Ангела Меркел на аеродромот. Димитров на Меркел и...
Македонија

Министерот Димитров се збогуваше со рускиот амбасадор во Македонија, Шчербак

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија, Олег Николаевич Шчербак, кој ја завршува својата...