еМагазин

Tag : дипломи

Македонија

Кривична пријава за полициски инспектор за лажни свидетелства и диплома

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ш.(38) од ресенското село Асамати, поради постоење основи на сомнение дека сторил едно продолжено кривично дело „фалсификување исправа“. Пријавениот...
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

Редакција
Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на...