еМагазин

Tag : дискриманција

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Комшијата е родител 3“: Твитер за лажната вест за „родител 1 и родител 2„

Редакција
Министерството за труд и социјална политика ги демантираше дезинформациите и лажни вести кои се шират по социјалните мрежи за новиот Предлог – закон за спречување...