еМагазин

Tag : Дневник

ЖИВОТ

Извадок од книгата „Дневникот на една планинарка“ на починатата Велевска, преведен во босански медиум

Редакција
Босанската веб-страница astronaut.ba објави извадок од книгата на „Дневникот на една планинарка“ на Калина Велевска. Во извадокот е пренесен текст кој Калина го пишува за...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Бранко Героски: На Карпов му извадив реми, а рекетариве и плукачиве планирам да ги матирам

Петре Димитров
Долгодишниот новинар Бранко Героски и самиот стана топ-тема, откако пред неколку месеци прв почна да пишува за мега-аферата „Рекет“. На себе навлече голем бес од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Информативната редакција на „1ТВ“ од вечерва се враќа на екраните

Редакција
По куса пауза, информативната редакција на „1ТВ“ во согласност со зацртаните програмски определби продолжува со вести и информативни содржини, информираат од телевизијата. „Уредници на Централниот...