еМагазин

Tag : добрејци

Локално ТОП СТОРИИ

Злосторства како на филм: МВР откри морничави детали за серискиот убиец од Добрејци

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Струмица до ОЈО Струмица поднесе кривична пријава против М.В. (54) од село Добрејци, поради постоење основано сомневање дека пријавениот сторил кривично...
Локално

Жител на Добрејци осомничен за убиството на Струмичанец: Телото му го сокрил во метално буре кое го потопил во браната „Турија“

Редакција
Струмичката полиција поднесе кривична пријава против лицето М.В. (52) од село Добрејци, Струмица, за извршено убиство над Ристо Илјашев (57) од Струмица, кој од 7-ми...