еМагазин

Tag : додаток

БЕСПАРИЦА

Аплицирајте за младински додаток: Активна е мерката за 3.000 денари месечно за млади до 23 години

Редакција
Младите лица до 23 години од денес можат да аплицираат за младински додаток, во центрите на вработување. Законот за младински додаток е објавен во „Службен...
Македонија

ПРИЗМА: Јанева зела 157 илјади евра за „додаток за доверливост“ и други надоместоци

Редакција
ПРИЗМА објави дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од...
НАША ТЕМА

Реакциите за додатокот за трето дете не стивнуваат: Детето да го оставиме пред Влада

Редакција
Реакциите за укинувањето на додатокот за трето дете не стивнуваат, а од ДУИ сметаат дека предлогот треба да се разгледа. – Демократската унија за интеграција...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Не се укинува додатокот за трето дете, туку се унапредува

Редакција
Со предложените измени на Законот за заштита на децата не се укинува надоместот за трето дете, туку се унапредува во право на користење на надомест...