еМагазин

Tag : докази

Македонија

Судење „Титаник“: Оспорена автетичноста на СМС пораките

Редакција
Специјалното јавно обвинителство на следното рочиште на 19 декември ќе почне со читање на материјалните докази за предметот „Титаник“ во Кривичниот суд, одлучи денеска судечкиот...
Македонија

Додека се размислува за амнестија, дел од обвинетите за насилството во Собрание ги повлекуваат доказите

Редакција
Дел од обвинетите за настаните во Собранието на 27 април минатата година, решија да повлечат дел од доказите предложени за нивна одбрана во судскиот процес...
Македонија

Во судница се гледаа снимки од камерата на МВР: „Тортура“ на СЈО продолжува на 1 ноември

Редакција
На 1 ноември продолжува рочиштето за предметот „Тортура“ на СЈО со презентација на преостанатите видео материјали од камерите на МВР. По паузата денеска беа пуштени...
Македонија

Продолжува слушањето на „бомбите“ за „Титаник“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се обвинети повеќе поранешни функционери за...