еМагазин

Tag : домаќинство

Техно

CES 2020: Samsung открива нова категорија на иновативни aпарати за домаќинство

Редакција
Со низа на наградувани иновации на саемот CES 2020, компанијата Samsung Electronics продолжува да ги поставува стандардите за модерен дом. Овие нови паметни апарати ги...
Бизнис

Горивата поевтинуваат до три денари

Редакција
Од ноќеска на полноќ за три денари се намалуваат „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два ипол денари,...
Техно

Што Македонците најмногу купувале онлајн?

Редакција
Македонците како и во минатата година, најмногу купувале облека и спортска опрема но структурно со помало учество од минатата година. На сметка на тоа повеќе...