еМагазин

Tag : Драчево

ЧИСТА ОКОЛИНА

Дивата депонија со канцероген линдан во Драчево ќе се огради до крајот на годината, кога ќе се анализира почвата не се знае

Редакција
Министерството за животна средина и просторно планирање, до крајот на годината ќе го огради просторот во Драчево на кој постојат сомневања дека се наоѓа дивата...
Локално

Триесетдневен притвор за 20-годишникот од Драчево кој со нож ја уби својата баба

Редакција
По предлог на јавен обвинител на 20-годишното момче од Драчево, кој со нож ја уби својата баба му е определен 30-дневен притвор. – Надлежен јавен...
Локално

Обвинителството отвори постапка против две лица за насилство во кафана во Драчево

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“. Лицата се осомничени...
Локално

Со нож тешко повредиле сопственик на кафе-бар во Драчево

Никола Осило
На 07.10.2018 година во 23,40 часот во Полициска станица Драчево, било пријавено дека во кафе бар на улица „Иван Хаџи Николов“ во Скопје имало пресметка...
Локално ТОП СТОРИИ

Згрозувачко фото: Сатанисти преполовија маче во Драчево

Никола Осило
Фотографија со преполовено маче поставено на сатанистички симболи осамна на социјалната мрежа „Фејсбук“. „Добро утро Македонијо. Види сатанисти што чинеат и со себеси и со...