еМагазин

Tag : драматург

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Уметниците со неверување ја примија веста за смртта на Стефановски: Македонската драма го загуби својот Шекспир

Редакција
Веста за смртта на најдобриот македонски драматург Горан Стефановски, брат на виртуозот на гитара, Влатко Стефановски јавноста, а посебно уметниците ја примија со неверување. Стефановски,...