еМагазин

Tag : државјанка

Македонија

Загина македонска државјанка во сообраќајка во Хрватска

Редакција
Македонска државјанка загина денеска на автопатот А3 кај Окучани во Хрватска кога возилото со германски регистарски ознаки во кое била совозач излетало од коловозот во...
Македонија

Полицијата трага по македонска државјанка во Словачка

Редакција
Скопјанецот Р.Т.(46) вчера пријавил дека речиси една недела неможе да воспостави контакт со неговата сопруга А.Т.(33), која на 27 јули 2018 година заминала за Република...