еМагазин

Tag : државен секретар

Македонија

Американскиот државен секретар Мајк Помпео следната недела доаѓа во земјава

Никола Осило
Aмериканскиот државен секретар Мајк Помпео следната недела патува за Ватикан, Црна Гора, Северна Македонија и Грција, објави Стејт департментот. Во Северна Македонија Помпео ќе има...
Македонија

Уапсен државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација

Редакција
Државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, Јахи Јахија е уапсен по налог на надлежен јавен обвинител од Јавното обвинителство за организран криминал...