еМагазин

Tag : дуел

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев носител на листа во четворката, Мицкоски преферира да биде шпицен кандидат

Редакција
Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, се убедени дека ќе бидат победници на предвремените парламентарни избори на 12 април, но ја...
Македонија

Вечерва ТВ дуел Заев-Мицкоски

Редакција
Вечерва во 18.30 часот на телевизијата Канал 5 во рамки на емисијата „Само вистина“ прво предизборно соочување на лидерите на двете најголеми партии во Македонија,...
Македонија

Вечерва прво ТВ соочување во вториот круг на Силјановска и Пендаровски на МРТВ

Редакција
Вечерва на националниот сервис, МРТВ со почеток во 21 часот, ќе се одржи првото соочување во вториот круг од претседателските избори, на кандидатите Гордана Силјановска...
Македонија

Вечерва прво ТВ соочување на Силјановска, Река и Пендаровски на Телма

Редакција
Вечерва со почеток во 19 и 15 часот на телевизијата Телма, тројцата кандидати за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова, Блерим Река и Стево Пендаровски...
Македонија

Договорени четири ТВ дуели на Силјановска и Пендаровски

Редакција
Четири ТВ дуели ќе имаат претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски за време на кампањата за претстојните претседателски избори,...
Македонија

Министерство за правда: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ пристигнаа по ТВ-дуелот

Редакција
Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ пристигнале до Министерството за правда по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за Заев и Мицкоски: Каква деценија – таков „дуел на деценијата“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има по вчерашниот ТВ дуел во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран...
Македонија

Денеска на Канал 5 дуел Заев-Мицкоски

Редакција
Вечерва во 18.30 часот на телевизијата Канал 5 во емисијата „Само вистина“ ќе им ТВ дуел помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и...
Македонија

Заев: Дуел со Мицкоски во секое време, но претходно да каже дали го поддржува Преспанскиот договор

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш повтори дека прифаќа телевизиски дуел во кое било време и во кој било медиум со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...
Македонија

Мицкоски: Ќе му кажам на крајот од дуелот на Заев што мислам за бојкотот

Редакција
Ќе му кажам на крајот од дуелот на Заев што мислам за бојкотот, тој само треба да се охрабри, да не бега од вистината и...