еМагазин

Tag : Дуке Бојаџиев

Забава ТОП СТОРИИ

На концертот на Дуке Бојаџиев гореа 1.076 свеќи за спас на Охрид и крајбрежјето

Редакција
Дуке Бојаџиев му го посвети на Охридското езеро концертот кој го одржа синоќа во рамки на Охридско лето. Тој ја повика публиката во преполното гледалиште на сцената...
Забава

Музичарот Дуке Бојаџиев стана татко по втор пат

Редакција
Музичарот Дуке Бојаџиев објави дека синоќа се родил неговиот втор син Леон. „Леон пристигна синоќа“, напиша Бојаџиев на неговиот фејсбук-профил. Бојаџиев со семејството живее во...
Забава

Промоција на најновиот албум „Синергија“ на Дуке Бојаџиев во Станица 26

Редакција
Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк повторно се враќа во Скопје, каде на 27 октомври во 23 часот ќе...