еМагазин

Tag : Дуковски

Македонија

Ќе открие ли Боки 13 работи за случајот “Меѓународен сојуз“ кои не ги знаеме?

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13, кој е првоосомничен и во случајот поврзан со работењето на неговата невладина организација „Меѓународен сојуз“ или познат како „Рекет 2“...
Македонија

Бранителот Дуковски: Не постојат докази дека Чавков сторил кривично дело

Редакција
Бранителот на Митко Чавков, адвокатот Сашко Дуковски, во завршниот збор на судењето за случувањата на 27 април 2017 година во македонското Собрание, нагласи дека не...