еМагазин

Tag : ДУНА

БАШ НИ Е ЌЕФ

Дуна го скрати работното време за новите мајки

Редакција
По четири часа ќе работат сите мајки по завршување на породилното отсуство поради бременост, раѓање и родителство. Скратеното работно време ќе го користат сите нови...
Бизнис

(Фото) Дуна инвестира во нов административен, развоен и логистички центар

Редакција
Инвестиција во инвентивност и поттикнување на можности за нови вработувања е идејата што доведе до почеток на изградба на новиот административно -развоен логистички центар на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Дуна“ го доби тендерот на Владата за изнајмување на опрема за симултан превод вреден 59.000 евра

Никола Осило
Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги за изнајмување и ракување со опрема за симултан превод и аудио и...
Убава приказна

ДУНА одбележува четвртина век во Македонија

Редакција
Македонската компанија ДУНА, годинава, слави четвртина век. Официјално е отворена во далечната 1994 година. По повод овој јубилеј, во наредните шест месеци, ДУНА со разни...