еМагазин

Tag : дураки

ЖИВОТ

(Фото) Челниците на ДУИ на стартот на изградбата на нова трбина на стадионот во Чаир во бело, Шилегов во плаво

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вицепремиерите Бујар Осман и Садула Дураки и други партиски и државни функционери од владејачката партија присуствуваа на денешното ставање на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Садула, Латас, Тамара: Дотолчена разнишаната верба на Македонците во државата

Никола Осило
Неколку последователни настани во изминативе 48 часа предизвикаа огромен број реакции во македонската јавност и придонесоа граѓаните уште толку да ја загубат довербата во функционалноста...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димковски, Исмаили, Милевски, Дураки и Нуредини избрани за нови министри

Редакција
Пратениците синоќа на седница за реконструкција на Владата ги избраа Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер Нуредини за животна средина и просторно планирање,...
Македонија

Дураки повеќе не е министер, вели дека неговото работење ќе оставело траен позитивен белег во зачувување на животната средина

Редакција
Министерството за животна средина и просторно планирање денеска соопшти дека Садула Дураки поднесе оставка на функцијата министер за животна средина и просторно планирање, од причина...