еМагазин

Tag : дувло

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Партиско дувло: Бројот на вработени во ЕЛЕМ се зголемил за речиси 1.000 лица од 2009 до 2018 година

Никола Осило
Државните компании во Македонија од секогаш се користеле како дом за вработување партиски кадри, а последниот случај со вработување на роднини и блиски лица на...