еМагазин

Tag : ДЗЛП

Македонија

Трипуновски: Не сум вршел мобинг, бидете подготвени на многу вакви контроли

Редакција
Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски на Фејсбук реагираше на ставот на Дирекцијата за заштита на лични податоци, дека тој со снимањето...
Македонија

ДЗЛП за „ТВ21“: Неовластено снимање, па дури и како мобинг може да се окарактеризира снимката на Трипуновски

Редакција
Во врска со снимката на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски, кој упадна во подрачната единица на Министерството за земјоделие, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Горан Трајковски

Редакција
Горан Трајковски се повлече од директорската позиција во Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП), поради лични причини, односно ново работно место во Еуростандард банка, каде е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Горан Трајковски, кој од директорската позиција во ДЗЛП заминува во Еуростандард банка

Редакција
Горан Трајковски се повлече од директорската позиција во Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП), поради лични причини, односно ново работно место во Еуростандард банка, каде е...
Бизнис

Горан Трајковски предложен за нов член на УО на Еуростандард банка

Никола Осило
Горан Трајковски е предложен за нов член на Управниот одбор (УО) на Еуростандард банка АД Скопје по препорака на Надзорниот одбор на банката. Процедурата за именување...
Македонија

Горан Трајковски си даде оставка од директорското место во ДЗЛП

Никола Осило
Директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци Горан Трајковски си поднесе оставка од функцијата. Трајковски ваквиот чекор го образложил со лични причини, а оставката била...
ЖИВОТ

Сергеј Варошлија не смее да користи фотографии од социјалните мрежи без согласност, утврди ДЗЛП

Редакција
Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП) до Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, достави Допис – Известување, дека во случајот кој Агенцијата го...