еМагазин

Tag : Ејуп Алими

Македонија ТОП СТОРИИ

Исмет Гури и Ејуп Алими од ДУИ осудени на три и пол години затвор за „Титаник 3“

Редакција
Исмет Гури и Ејуп Алими, обвинети во предметот „Титаник 3″, се виновни заради уништување на изборен материјал во локалните избори во општина Чаир, во 2013...
Македонија ТОП СТОРИИ

Клучниот сведок во „Титаник 3“: Функционерите на ДУИ, Алими и Гури земаа записници

Редакција
Денеска, по неколку најави, конечно преку преку скајп-комуникација од Германија за случајот „Титаник 3“ сведочеше клучниот сведок Ресмије Беслимова. Како што е познато, таа била...
Македонија

Сведокот Ресмије Аземи преку видео – конференциска врска на 3 март ќе сведочи за „Титаник 3”

Редакција
Кривичниот суд во Скопје ги усогласил термините со Судот во Германија, преку кој треба да се реализира видео – конференциската врска со сведокот Ресмије Аземи,...
Македонија

Сведокот Аземи преку видео-врска од Германија треба да сведочи за случајот „Титаник 3“

Редакција
Дали ќе се воспостави конференциска видеоврска меѓу сведокот Ресмије Аземи од Германија и Кривичниот суд во Скопје за случајот „Титаник 3” ќе се знае на...
Македонија

„Титаник 3“ одложен поради пратенички обврски на Ејуп Алими

Редакција
Поради службено отсуство на обвинетиот Ејуп Алими, рочиштето за предметот „Титаник 3″ е одложено за 13 септември. Претседателката на судечкиот совет Марија Клетничка информираше дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фатиме Фетаи стои зад тоа што го кажала, вели дека за заканите има уште еден сведок

Редакција
Специјалната обвинителка, Фатиме Фетаи, во допис до медиумите му одговори на адвокатот Мефаиљ Арслани на обвинетиот координатор на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими во...
Македонија

Адвокатот на Алими од ДУИ бара јавно извинување од Фатиме Фетаи

Редакција
Адвокатот Мефаиљ Арслани на обвинетиот координатор на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими во случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Титаник 3“, во допис до...
Македонија

Обвинетите Алими и Гури од ДУИ му се заканувале дека ќе му ја расплачат фамилијата на каурот Бубевски од СЈО

Редакција
Порталот Сакам да кажам пишува дека пред да биде одложено денешното судење за „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), адвокатот на обвинетиот Ејуп Алими,...
Македонија

Владата без коментар за пресот на пратеникот Ејуп Алими на кој говореше само на албански јазик

Редакција
Владата не го коментира вчерашниот потег на пратеникот Ејуп Алими од ДУИ кој на прес-конференција во македонското Собрание говореше само на албански јазик. Владиниот портпарол...
Македонија

Поради отстуство на Оља Ристова, одложено рочиштето за „Титаник 3“

Редакција
Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е одложено за 13 ноември....