еМагазин

Tag : Еден на еден

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Заев во „Еден на Еден“: Тринаесет години по ред славев Нова година со децата од „Бања Банско“

Редакција
Зоран Заев ќе му биде гостин на Жаре во „Еден на Еден“, во емисијата што ќе се емитува во недела, од 18.30 на Канал 5....
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Актерите Тино и Атанас како Заев и Мицкоски во „Еден на Еден“

Редакција
Актерите Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски ќе му бидат гости на Жаре во новата „Еден на Еден“, во недела, на Канал 5 телевизија од 18.30....
Забава

(Видео+Фото) Наум Петрески во „Еден на Еден“: За една вечер земав 12.000 марки бакшиш

Редакција
Весела „Еден на Еден“ ќе гледаме во недела, на Канал 5 од 18.30 со Наум Петрески. Фолк пејачот на Жаре му откри кој бил неговиот...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Миле Кузмановски во „Еден на Еден“: За малку ќе пеев на погрешна свадба

Редакција
Големиот хит „Не кани ме“, настанал за само една ноќ, а целата приказна за оваа песна ќе ја раскаже Миле Кузмановски во „Еден на Еден“...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Првиот бакнеж ми беше со Бајага: Данијела Мартиновиќ во „Еден на Еден“

Редакција
Во весело издание какво што од неа се очекува, Данијела Мартиновиќ ќе ја гледаме во „Еден на Еден“ кај Жаре, во недела, на Канал 5...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) Мицкоски во „Еден на еден“: Не се слушам со Груевски

Редакција
Христијан Мицкоски ќе биде гостин во новата епизода на „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5 телевизија. Жаре и Мицкоски ќе изиграат...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Немав пари за хотел, спиев во автомобил: Ален Исламовиќ во „Еден на Еден“

Редакција
Со некогашниот фронтмен на бендовите „Бијело Дугме“ и на „Дивље Јагоде“, Ален Исламовиќ на многу интересни теми муабетеше Жаре во „Еден на Еден“, а емисијата...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Девет дена не излегов од соба на одмор: Игор Џамбазов во „Еден на Еден“

Редакција
Игор Џамбазов се враќа во новогодишната „Еден на Еден“ со Жаре, во недела, од 18.30 на Канал 5. Омилениот актер и шоумен искрено раскажа како...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Лозано во „Еден на Еден“ откри дека го ограбиле

Редакција
Расположен и опуштен како никогаш порано на ТВ гостување, Лозано дојде на снимањето на Еден на Еден со Жаре. Во недела, во 18.30 на Канал...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Фамилијата Марковски“ во „Еден на Еден“: Силвија искрено за внукот Ненад

Редакција
Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. Во недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар...