еМагазин

Tag : Едмонд Адеми

Македонија

Министерот Едмонд Адеми одликуван со титулата ”Витез на редот на Скендербег”

Никола Осило
Претседателот на Албанија, Илир Мета, го одликуваше министерот за односи со дијаспората, Едмонд Адем со титулата ”Витез на редот на Скендербег”, титула со која се...
Македонија

Адеми: Поддавањето рака за помирување не значи амнестија

Редакција
Министерот без ресор во Владата задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми на неговиот фејсбук-профил по говорот на премиерот Зоран Заев во Собрание, објави дека поддавањето рака...
Македонија

Едмонд Адеми: Идентификувани и пријавени се снимачите на гласачите на референдумот за името во Мелбурн

Редакција
Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми,на својот Фејсбук профил информира дека незаконското снимање на гласачите на референдумот за името во Мелбурн е пријавено кај властите во...