еМагазин

Tag : Едмонд Темелко

Македонија

Здравствени проблеми на Ендмонд Темелко го одложија „Титаник“ за 27. февруари

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) се одложува за 27. февруари поради здравствени проблеми на обвинетиот Ендмонд Темелко. Судијата Осман Шабани...