еМагазин

Tag : Едуард Кукан

БЕНЧМАРК

Кукан: Северна Македонија може да добие датум за преговори на есен

Редакција
Северна Македонија може да добие датум за преговори за членство во Европската Унија на есен, додека ова сценарио е помалку реалистично за Албанија, изјави поранешниот...