еМагазин

Tag : Џеф Безос

Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Каков имот има Џеф Безос, најбогатиот човек во светот: Авион, апартмани, скапи возила…

Редакција
Основачот на американската компанија „Амазон“, Џеф Безос (54) повторна стана најбогатиот човек на светот со богатство од 150 милијарди долари, објави агенцијата Блумберг. Се смета дека богатството...