еМагазин

Tag : екипа

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Спасовски им врачи плакета на авторите на „Медена земја“, тие нему тегла мед поздрав од Атиџе

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска имаше средба со авторите на филмот „Медена земја”, документарецот кој од премиерата на филмскиот фестивал „Санденс“ на 28 јануари 2019...
Забава ТОП СТОРИИ

Екипата на „Медената земја“: Горди сме што сме гласници на пораката на Атиџе „пола земи-пола остави“

Редакција
По одржувањето на свечената церемонија за доделување на Оскарите, на која, „Медена земја“ не освои статуетка, а беше номинирана во две категории, филмската екипа имаше...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Креаторката Кокев: Атиџе на Оскарите ќе ја испратиме скромна, убава, дотерана онака како што се чувствува најпријатно

Редакција
Модната креаторка Тања Кокев која ќе ги дизајнира креациите за филмската екипа на „Медена земја“ за Оскарите, се огласи на Фејсбук по повод коментарите за...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото-галерија): Секоја чест за екипата што денес извади 50 автомобилски гуми од реката Вардар

Никола Осило
Од коритото на Вардар денеска се извадени повеќе автомобилски гуми во акцијата што беше спроведена кај течението под мостот „Гоце Делчев“ во центарот на Скопје....
Локално

Едно момче загина, двајца се повредени на патот кон Смилковци

Редакција
На 01.06.2019 во 01,47 часот од  Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во...
Македонија

Шестмесечна казна затвор за напаѓачот на новинарската екипа на А1он

Редакција
Основниот суд Скопје 1 Скопје го прогласи за виновен и му одреди затворска казна од шест месеци на лицето кое ја нападна новинарската екипа на...