еМагазин

Tag : експлозија

Македонија ТОП СТОРИИ

Осма жртва од експлозијата во Романовце, почина 10-годишното дете

Редакција
Десетгодишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце, почина денеска во Градската болница „Св.Наум Охридски“ каде што беше хоспитализирано, потврди директорот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Седма жртва од експлозијата во Романовце, почина 55-годишен маж

Редакција
Почина уште едно лице од повредените во експлозијата на плинската боца што се случи пред две недели во кумановското село Романовце, со што бројот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шеста жртва од експлозијата во Романовце, почина 63-годишна жена

Редакција
Почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, потврди за МИА директорот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Петата жртва од експлозијата на плинска боца во Романовце

Редакција
На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која беше една од повредените во експлозијата...
Локално ТОП СТОРИИ

Четврта жртва по експлозијата во Романовце: Почина и 58-годишен маж

Редакција
На Единицата за интезивно лекување на Клиниката за неврохирургија во Скопје синоќа почина 58-годишен пациент, кој беше во критична состојба откако настрада во експлозија на...
Локално

Повреден скопски моторџија по експлозија на автомобил во движење

Никола Осило
На 08.08.2019 во 20,10 часот во СВР Скопје, Љ.П.(41) од с.Волково,скопско пријавил дека истиот ден околу 19,30 часот додека се движел по улицата ,,Бутелска’’ со...
Локално

Експлозија во центарот на Гевгелија, едно лице го загуби животот

Редакција
Едно лице го загуби животот по експлозија која се случи попладнево околу 16 часот во продавницата на „Заре Комерц“ во центарот на Гевгелија. Неофицијално експлозијата е...
Балкан

(ВИДЕО) Фатен моментот на експлозија на бомбата во дворот на грчката телевизија Скај

Редакција
Силна експлозија одекна ноќеска во дворот на грчката телевизија Скај, предизвикувајќи само материјална штета на објектот, јави дописничката на МИА од Атина. На експлозијата, што...
Локално

Во градинка во Кавадарци експлодира бојлер

Редакција
Во градинка во Кавадарци синоќа експлодирал бојлер. Нема повредени, потврдија за МИА од Теритиријалната противпожарна единица од Кавадарци. – Ни трага од бојлерчето по експлозијата,...
Локално

Плинска боца експлодирала додека неготинец печел ракија

Редакција
На неготинец му експлодирала плинска боца додека печел ракија. За среќа, повредени нема. Информацијата за МИА ја потврди командирот на Територијалната противпожарна единица од Неготино,...