еМагазин

Tag : експлозивна направа

Локално

Кочанчанец се заканил дека ќе постави бомба за време на Струмичкиот карневал

Редакција
На 09.03.2019 година во периодот од 18 до 23 часот од СВР-Струмица било извршено вонредно обезбедување на културната манифестација “Струмички карневал 2019“. Околу 18 часот...
Локално

Детонирана експлозивна направа пред куќа на кумановец

Никола Осило
На 25.08.2018 година во 03,20 часот во СВР Куманово, А.Д.(30) од Куманово пријавил дека слушнал детонација од експлозивна направа пред капијата од неговата куќа, информира...