еМагазин

Tag : екстрадикција

Македонија ТОП СТОРИИ

Министерство за правда: Има правен основ за екстрадиција на Груевски, се комплетира документацијата

Никола Осило
Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од Министерството за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ќе потроши 105.000 евра на летови за екстрадикција на бегалци

Никола Осило
Министерството за правда по распишаниот тендер за набавка на услугата за резервација на авионски билети и организација на специјални летови за екстрадиција склучи договор со...