еМагазин

Tag : Ел чека

Македонија

Јанева: Можеби „Ел Чека“ бомбите ги презема од You tube, од кај нас не се

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева уште еднаш дообјасни дека прислушуваните разговори кои ги објавува кичевчанецот Шеќерим Ахмети, кој на „Фејсбук“ е познат како „Ел Чека“, не...
Македонија

Семејството на „Ел Чека“ заминало за Албанија, тој најави дека ќе се врати во Македонија

Редакција
Телевизијата ТВ21 направи репортажа од селото Туин, кичевско, родното место на „бомбашот“ од Чикаго, „Ел Чека“ или Шеќерим Ахмети. Екипата на телевизијата разговарала со неговата баба, која...
Македонија

СЈО: „Бомбите“ на „Ел чека“ не се од СЈО

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во врска со написите објавени во дел од медиумите и различните толкувања на вчерашната изјава на специјалната јавна обвинителка денеска преку соопштение...
Македонија

Владата нема да го коментира објавувањето на бомбите од страна на „Ел Чека“

Редакција
Владата останува на ставот на МВР што го изнесе пред неколку дена во врска со објавувањето на последните „бомби“, изјави денеска владиниот портпарол Мухамед Хоџа....
Македонија ТОП СТОРИИ

„Ел Чека“ не мирува, објави нови „бомби“ и повторно му се заканува на Заев

Редакција
Кичевчанецот кој на Фејсбук се преставува како „Ел Чека“ продолжи со објавување на нови „бомби“ од Чикаго, САД. И новите нелегално прислушувани материјали се однесуваат на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство побарало од надлежните органи од САД, да го спречат објавувањето на „бомбите“ од „Ел Чека“

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје за натамошно постапување согласно член 26 став 7 и член 40 став 2 од Законот за кривична постапка, ја достави до...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дали некој се уште прислушува: Дел од „бомбите“ на „Ел Чека“ се после формирањето на СЈО и ОТА?

Редакција
За дел од „бомбите“ кои младиот кичевчанец, кој на Фејсбук се преставува како „Ел Чека“ ги објавува има индиции дека се „направени“ по формирањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Ел Чека“ продолжува со „бомби“ на Фејсбук, а „Зоран Заев“ на You tube

Редакција
„Ел Чека“ на Фејсбук продолжува со објавување на нови „бомби“ од Чикаго, САД, во кои наводно главни актери се поранешни државни и актуелни партиски функционери на...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Бомбите“ на Ел Чека ќе ги слуша и ЦИА, а Заев ќе „падне“, ако не се уапсат криминалците во Владата

Редакција
Продолжува објавувањето на нови и нови „бомби“ на профилот на „Ел Чека“ на Фејсбук. Како и до сега, „бомбите„ главно се однесуваат на поранешни државни...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „поцрвене“ за аудио-снимките од Ел Чека: „Со бомби дојдоа, со бомби ќе си одат“

Никола Осило
Лавина реакции има на социјалните мрежи по објавата на нови аудио снимки од нелегално прислушувани разговори кои секодјневно под псевдонимот Ел Чека се објавуваат на...