еМагазин

Tag : Ел чека

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што ќе „ќари“ Кумановската група од „бомбите„ на Ел Чека?

Редакција
Новите „бомби“, кои претежно се однесуваат на поранешни државни функционери на владејачката ДУИ, но и на актуелни партиски функционери на партијата не завршија случајно во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Ел Чека: Објавува „бомби“ од Чикаго, а по потекло е од кичевско

Редакција
Лицето кое што објавува нови „бомби“ преку профил на Фејсбук кое веќе стана добро познато во јавноста, како „Ел Чека“ е по потекло од кичевско....
Македонија

Заев не слушнал за новите „бомби“

Редакција
За новите т.н. бомби од прислушувани разговори наводно на лица од ДУИ, кои вчера беа пласирани на Фејсбук, и дали ќе побара одговорност од коалицискиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ел Чека објави нова „бомба“ за „Монструм“

Никола Осило
Лицето кое се крие зад псевдонимот Ел Чека на Фејсбук објави нова аудио бомба во која наводно може да се чуе разговор меѓу поранешната министерка...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Никола Тесла, Илија Громовник, Ел Чека… Кој е следниот што ќе објави нови „бомби„?

Редакција
Уште еден доказ дека многумина поседуваат нелегално прислушувани разговори или познати во јавноста како „бомби„ е и последното објавување на нови разговори на Фејсбук на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Објавувачот на новите аудио „бомби“ за ДУИ го покажа ликот

Никола Осило
Зад профилот Ел Чека кој на социјалната мрежа Фејсбук ги објави најновите аудио „бомби„, кои навадно се однесуваат за поранешни функционери на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ...