еМагазин

Tag : Елена Лука

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Македонскиот моден бренд „Елена Лука“ во британски „Вог“

Редакција
Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, британскиот „Вог“. Во рубриката во која магазинот ја запознава својата...
Убава приказна

(Фото) Елена Лука одбележува 10-годишен јубилеј со промоција на колекцијата „Х“ на Модната недела во Софија

Редакција
Македонскиот моден бренд Елена Лука, годинава прославува исклучително значаен, 10-годишен јубилеј!  Пред десет години беше амбициозна визија на генералниот менаџер, Елена Пандева, а денеска е...