еМагазин

Tag : Јелена Јованова

БАШ НИ Е ЌЕФ

Јелена Јованова во првиот македонски филмски мјузикл „Црно-Бело“

Редакција
Првиот македонски филмски мјузикл „Црно-Бело“ во режија на Сандра Ѓоргиева ќе биде прикажан на отворена проекција на 18 јуни (вторник), 20 часот во кино Фросина,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Актерката Јелена Јованова добитничка на признание од нејзиниот роден град Штип

Редакција
Актерката Јелена Јованова доби признание „8 Ноември“ од нејзиниот роден град Штип за постигнување во сферата на културата и развојот на театарската и филмската уметност....