еМагазин

Tag : Еленко Миланов

Македонија

Судењето за „27 април“ продолжува на 6. февруари со завршни зборови на одбраната

Редакција
Судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година продолжува на 6 февруари со завршни зборови на одбраната. Судијката Добрила Кацарска денешното рочиште го
Македонија

Амнестија за „27 април“ побарал и адвокатот Еленко Миланов, кој е бранител на неколку од обвинетите

Редакција
Меѓу 62-те лица кои поднеле барање за амнестија за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија е и адвокатот Еленко Миланов