еМагазин

Tag : Елизабета Канческа Милевска

Македонија

Бети Канческа не гласаше за Законот за јавно обвинителство

Редакција
Пратеничката на Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа-Милевска не гласаше за Законот за јавно обвинителство. Нејзината пратеничка група која е составена од исклучените пратеници...
Македонија

Обвинителството нема да ја гони Канческа-Милевска, ја отфрли кривичната поднесена од Финансиската полиција

Редакција
Јавното обвинителството нема да ја гони поранешната министерката и актуелна пратеничка Елизабета Канческа Милевска, за поднесена кривична пријава од Управата за финансиска полиција. Од Обвинителството...
Македонија

(Фото) Мукоски и Канческа-Милевска го пречекаа Ципрас, тој им честиташе за храброста

Редакција
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, денеска оствари средба со премиерот на Република Грција, Алексис Ципрас. „На средбата ги искажавме нашите...
Македонија

Канческа Милевска: Не бев уценувана, ниту уценував

Редакција
По денешното рочиште за случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска, изјави дека никој не ја уценувал, ниту...
Македонија

Канческа Милевска на суд: Ново рочиште за случајот „Тендери“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска е закажано ново рочиште за случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Тендери“ се наоѓа во доказна постапка....
Македонија ТОП СТОРИИ

Елизабета Канческа-Милевска до ВМРО- ДПМНЕ: Јас не сум, предавници се они кои бегаат и не нудат решенија

Редакција
Поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа-Милевска, која сега ја предводи Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, образложувајќи го еден од предложените амандмани на уставните амандмани,...
Македонија

Панчо Минов ќе гласа за уставните измени, за Елизабета Канческа Милевска не знам, вели Заев

Редакција
Премиерот Зоран Заев очекува пратеникот Панчо Минов од ГРОМ да гласа за уставните измени, но и оти се уште не може да каже дека се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се спасат ли од затвор Канческа, Авировиќ, Кочан: На Комисија експресно поминаа измените на КЗ

Редакција
Денеска собраниската Комисија за политички систем по брза постапка, без преставниците на ВМРО ДПМНЕ ги усвои измените на Кривичниот законик (ЗК), во првото читање, предложени...
Македонија

Канческа Милевска им се извинува на соседите, роднините и пријателите за синоќешниот собир на „Македонија блокира“ пред нејзиниот дом

Редакција
Поранешната министерка за култура, сега кординатор на независната пратеничка група, Елизабета Канческа Милевска преку соопштение испратено до медиумите им се извинува на соседите, роднините и...
Македонија

Канческа Милевска и Талески на суд: Нови рочишта за „Тендери“ и „Транспортер“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тендери“ и „Транспортер“. Случајот „Тендери“ се наоѓа во...