еМагазин

Tag : Елизабета Наумовска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Елизабета Наумовска, новиот заменик министер за образование и наука

Редакција
Елизабета Наумовска е новиот заменик министер за образование и наука. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Елизабета Наумовска, новиот заменик-министер за образование и наука

Редакција
Елизабета Наумовска е новиот заменик-министер за образование и наука. Таа доаѓа на местото на Петар Атанасов. Што пишува во нејзината биографија? Родена е во 1967...
Македонија

ЦО на СДСМ: Наумовска, Колемишевски, Мехмедовиќ ќе бидат номинирани за нови заменици-министри

Редакција
Премиерот Зоран Заев по завршувањето на седницата на Централниот одбор на СДСМ ги објави новите имиња кои ќе ги предложи за заменици-министри. Елизабета Наумовска ќе...