еМагазин

Tag : Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска

ЖИВОТ

Првата дама на изведбата на бродвејскиот мјузикл „Ени Јуниор“: Ени потсетува на универзалните човекови вредности

Редакција
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска присуствуваше на изведбата на бродвејскиот мјузикл „Ени Јуниор“ на македонски јазик, во организација на Здружението за инклузивно...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровска во Кенија за унапредување на репродуктивното здравје и права на жените

Редакција
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска учествува на конференција во Кенија на која се зборува за унапредување на на репродуктивното здравје и права...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Деца играа брканица и кошарка со првата дама во претседателската резиденција

Редакција
Деца од Куманово, Скопје, Кавадарци во претседателската резиденција играа брканица и кошарка со првата дама Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска. “За прв пат во историјата, во претседателската резиденција, деца...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровска и сопругите на амбасадорите на ручек кај Жбогар

Редакција
Сопругата на евроамбасадорот Самуел Жбогар организирала ручек за сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска на која присуствувале сопругите на амбасадорите во земјава. „Г-ѓа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Запознајте ја Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, новата прва дама

Редакција
Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, сопругата на новиот македонски претседател, Стево Пендаровски и стана позната на јавноста уште при првиот негов обид да стане претседател на државата во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Победата на Пендаровски честитка за сопругата: Првата дама денеска слави роденден

Редакција
Првата дама, сопругата на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска денеска го прославува 47. роденден. За време на кампањата таа постојано беше поддршка на...