еМагазин

Tag : елизабета

Македонија

Почина мајката на Елизабета, сопругата на претседателот Стево Пендаровски: Се испитува дали била заразена од корона вирусот

Редакција
Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска почина на Клиниката за пулмологија. Таа повеќе од една година била во тешка...
ЖИВОТ

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски и сопругата Елизабета уживаа во „Макфест“

Никола Осило
Претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета присуствуваа на годинешното издание на „Макфест“. „Повеќе од три децении и со над 1.000 композиции „Макфест“ е фестивал хроничар...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Пендаровски со сопругата на Галичка свадба, кој им правеше друштво

Редакција
„Чест и задоволство ми е што сум покровител на годинешната Галичка свадба, не само како претседател, туку што и самиот сум галичанец по потекло. Галичката...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Уште кралицата Елизабета не дојде да не убеди да излеземе на рефрендумот за името

Редакција
Кој ли се не дојде деновиве во Македонија за да ги убедува граѓаните за да излезат на референдумот за името. Германци, Американци, Холанѓани, Италијанци, Австрици…...