еМагазин

Tag : елка

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Скопјани се обидоа да направат „човечка елка“ за Гинис

Редакција
Скопјани денеска се обидоа да направат „човечка елка“ за уривање на Гинисовиот рекорд кој сега изнесува 4.030 лица. НАД 4.000 ГРАЃАНИ СЕ ОБИДОА ДА ГО...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски и сопругата со децата и младите од „Доза среќа“ ја украсија новогодишната елка во неговата канцеларија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета со децата и младите од „Доза среќа“ ја украсија новогодишната елка во Канцеларијата на претседателот. “Василиј, Тихон, Наума,...
Да помогнеме

Новогодишна елка на желби во Рамстор Мол: Хуманитарна кампања на Рамстор Мол и Црвен Крст

Редакција
Традиционално, како и секоја година, 11. пат Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на град Скопје по повод новогодишните празници организира хуманитарна акција за...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Палми и лампиони: Како е новогодишно украсена Струмица

Редакција
Струмица и оваа година празнично за престојните новогодишни празници е украсена на повеќе локации. Голема елка висока 15 метри е поставена на градскиот плоштад, а...