еМагазин

Tag : Емилија Александрова

Македонија

Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова од Независната група од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Автомобилот на пратеничката Емилија Александрова од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, кое било паркирано во близина на Собранието денеска е изгребен од двете страни од...
Македонија

Постигната согласност: За кои лица ќе има, а за кои нема да има амнестија

Редакција
Интерпартиската парламентарна група за реформи, интеграција и помирување постигна согласност по Предлог-законот за амнестија за случувањата на 27 април. Согласно Предлогот, амнестијата не ги опфаќа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Формирана Комисијата за помирување: Кој ќе ја води?

Редакција
Во Собранието денеска е формирана Комисијата за помирување, на иницијатива на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“. Иницијативата беше разгледана на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што ги предомисли пратеничките на ВМРО-ДПМНЕ, Александрова и Исмајловска да гласаат „за“

Редакција
Пратеничките на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија Александрова и Нола Исмајловска – Старова само пред неколку дена имаа сосема други ставови за договорот за името со Грција и промената на...