еМагазин

Tag : енергија

ЖИВОТ

LIVSANE ги инспирира посетителите на Водно кон повеќе здравје

Редакција
Здравјето е едно од најважните работи во нашите животи. Секој од нас треба да најде начини како да го негува и надградува. За да ги...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Живот полн енергија со LIVSANE

Редакција
Денешниот модерен свет е доста динамичен. Голем дел од нас се во постојана трка со времето. Без разлика дали се работи за извршување на своите...
Бизнис

Енергетски ефикасни станови: Заштита на околината, но и заштеда на вашиот буџет

Никола Осило
Пред само неколку години, преку истражување на актуелната економија на САД и навиките на луѓето кои живеат во урбани средини, Forbes ги информираше читателите дека иднината на...
Бизнис

Анѓушев: Бараме учество во нуклеарната централа Белене, рано е да се зборува за проценти

Никола Осило
Северна Македонија изрази интерес за учество во проектот Белене, бидејќи има недостиг од базна енергија, а со тек на времето со искористувањето на јагленот, тоа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Отворен новиот продажен салон, инженеринг и сервисен центар на ЕНЕРГИЈА доо

Редакција
ЕНЕРГИЈА продолжи да ја шири својата продажна мрежа во Скопје, а овој пат на ред беше нов продажен салон во населба Визбегово на површина од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Макпрогрес прогласена за „Компанија предводник на Целите за одржлив развој 2019“

Редакција
Синоќа за првпат се одржа свеченото доделување на наградите „Целите за одржлив развој 2019“ каде македонската лидерска прехрамбена компанија „Макпрогрес“ се закити со наградата „Компанија...
Бизнис

Пораст на индустриското производство од 4.5 отсто

Никола Осило
Според податоците на Државниот завод за статистика, индустриското производство во септември 2018 година во однос на септември 2017 година се зголемило за 4.5 отсто Гледано...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пронајди енергија за активен ден со новите Баланс+крем јогурти

Никола Осило
Докажаниот сојузник на сите оние што му посветуваат значително внимание на избалансираниот и активен начин на живот ‒ Баланс+, отсега на своите приврзаници им нуди...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Две сончеви електрани инсталирани на ФЕИТ

Никола Осило
Две фотоволтаични централи со вкупна моќност од 22 киловата денеска беа пуштени во употреба на Факултетот за електротехника и информациски технологии во Скопје (ФЕИТ). Едната...
Убава приказна

Пет години на Балкан енерџи груп: Стабилен систем за централно греење, еко енергија и квалитетна услуга

Редакција
Балкан енерџи груп (БЕГ) со успешно завршената грејна сезона 2017/2018 одбележа пет години откако управува со системот за централно греење во Скопје. Во овој период...