еМагазин

Tag : Енвер Малиќи

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Три години Parkland Hospitality group

Редакција
Во присуство на стотици гости, пријатели, партнери и соработници, викендов со гала настан, групацијата Паркленд прослави три години од отворањето на Парк Хотел и Спа,...
Македонија

Отворен почесен конзулат на Мексико во Скопје

Редакција
Почесниот конзулат на Обединетите мексикански држави (Мексико) беше отворен со свечено интонирање на државните химни и врачување на мексиканското национално знаме. Почесниот конзулат ќе го...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, чамец, деловен простор: Каков имот пријавил Енвер Малиќи, кој стана почесен конзул на Мексико во Македонија

Редакција
Бизнисменот и заменик-градоначалник на Град Скопје, Енвер Малиќи и официјално стана почесен конзул на Мексико во Македонија. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Next door Park hotel-нов хотел во Скопје со урбан и „храбар“ стил

Редакција
На денешната прес конференција Parkland Hospitality Group гордо го претстави својот најнов член – Next Door Park Hotel, којшто со својот карактер и комбинација на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Шилегов ќе предложи до Советот на Град Скопје да му се додели парична награда на шампионот Алили

Редакција
Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, денеска, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили....
БЕНЧМАРК

(Галерија) Османи и Малиќи ги прошетаа дипломатите низ Скопската чаршија

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со заменик – градоначалникот на град Скопје, Енвер Малиќи, во рамки на кампањата на Секретаријатот за европски...
Македонија

Енвер Малиќи официјално прогласен за почесен конзул на Мексико

Редакција
Заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи и официјално е именуван за почесен конзул на Мексико во Македонија од претседателот на Обединетите Мексикански Држави. Конзуларните функции на Малиќи...
Бизнис

Енвер Малиќи и пратеник на ДУИ ја тужат државата за 2,1 милиони евра

Редакција
Пред тринаесет години на кејот на Вардар во близина на скопското Кале требаше да почнат да се градат хотелски комплекси и деловни објекти. Локациите се...
Бизнис

Владата се согласи Енвер Малиќи да стане почесен конзул на Мексико во Македонија

Никола Осило
Владата на РМ денеска ја разгледа и усвои информацијата за отворање почесен конзулат на Мексико во Република Македонија, со седиште во Скопје, и даде согласност...