еМагазин

Tag : Ѓерѓ Дедај

Македонија

Косовскиот амбасадор Дедај го посети Томор Морина во затвор

Редакција
Косовскиот амбасадор во Северна Македонија, Ѓерѓ Дедај, денеска во КПУ Затвор-Скопје го посети поранешниот член на Ослободителната војска на Косово (ОВК), Томор Морина, откако вчера...
Македонија

Новиот косовски амбасадор во Македонија со навреди кон сите што беа против неговото именување

Редакција
Досегашниот заменик министер за надворешни работи на Косово Ѓерѓ Дедај, кој е веќе именуван за амбасадор во Македонија, упати навреди кон сите кои се противеа...
Македонија

Партија за движење на Турците во Македонија: Новиот косовски амбасадор во Македонија е непожелна личност

Редакција
Партијата за движење на Турците во Македонија (ТХП), како и целата турска јавност во Р. Македонија, но и пошироко, со голема доза на разочараност и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ѓерѓ Дедај именуван за нов амбасадор на Косово во Македонија

Редакција
Косовскиот претседател Хашим Тачи го потпиша указот за именување на актуелниот заменик министер за надворешни работи Ѓерѓ Дедај за нов амбасадор на Косово во Македонија,...