еМагазин

Tag : ера

Свет

Германските медиуми прогнозираат наскоро крај на ерата на Меркел

Редакција
Прогнозите за иднината на канцеларката Ангела Меркел денеска се главна тема во германските медиуми, откако нејзин близок соработник со гласање беше сменет од клучна парламентарна