еМагазин

Tag : ќерка

ЖИВОТ

Принова во Владата: Владин функционер доби ќерка на неговиот роденден

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски стана по втор пат татко. „Поубав поклон за роденден и не може да се добие. Денеска ни се роди
Локално

Скопјанка си ја бара 18-годишната ќерка

Никола Осило
На 01.04.2019 во Полициската станица Карпош, Ф.А.(44) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечила нејзината ќерка И.А.(18), за која се сомнева дека е заедно
Локално

Татко си ја бара ќерката

Никола Осило
На 25.03.2019 во 09 часот во Полициската станица Гази Баба, Џ.Ф.(61) од с. Инџиково, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Б.Ф.(25), информира
Македонија

Не се знае по кој критериум била избрана ќерката на Џафери, која се вработи во ЕЛЕМ

Редакција
На денешната седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), претседателката Билјана Ивановска, за вработувањето на ќерката на претседателот на Парламентот, Талат Џафери во ЕЛЕМ,
Локално ТОП СТОРИИ

Монструозен случај во Скопје: Татко повеќепати ја силувал 13-годишната ќерка

Никола Осило
На 13.03.2019 во 01.55 часот во полициска станица 13-годишно девојче од Скопје пријавило дека во повеќе наврати била физички, психички и сексуално злоставувано од нејзиниот
Локално

Грозморен случај во Скопје: Ја силувал малолетната ќерка

Никола Осило
На 19.02.2019 година околу 15,00 часот во полициска станица во Скопје е пријавено дека малолетно девојче е физички и полово нападнато, според пријавеното, од нејзиниот
Локално

Несекојдневен случај во Скопје: Татко и мајка ја претепале 15-годишната ќерка

Никола Осило
На 09.02.2019 година во 10 часот во СВР-Скопје, 15 годишна девојка од Скопје пријавила дека на 08.02.2019 година околу 23 часот во нејзиниот дом била
Локално

Мајка си ја бара ќерката: Исчезна 15-годишно девојче од Скопје

Никола Осило
На 17.01.2019 година во 00.00 часот Д.В.(47) од Скопје пријавила дека од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 15 годишна ќерка, информира МВР. Се
Локално

Исчезна 13-годишно девојче од Штип

Никола Осило
На 30.12.2018 година во 03,00 часот во СВР Штип Д.Д.(46) од Штип пријавил дека истиот ден околу 02,00 часот од домот во непознат правец се