еМагазин

Tag : ќерка

Локално

Скопјанка си ја бара 13-годишната ќерка

Редакција
На 20.02.2020 во 15.30 часот во СВР Скопје, Л.Ќ.(33) од Скопје пријавила дека од семејниот дом на ул.„Диме Мечето“ се оддалечила нејзината ќерка С.Ќ.(13) од...
ЖИВОТ

(Фото) Разрешната министерка Мизрахи објави фотографија со ќерка и: „Срцето ни е во Македонија“

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, која деновиве беше топ тема на својот Фејсбук профил објави фотографија со нејзината ќерка Рина. „Моја...
Локално

Татко во Скопје се обидел да обљуби ќерка

Редакција
А.Ш. (20) од Скопје синоќа пријавил дека околу 10.00 часот врз неговата малолетна сестра бил извршен обид за обљуба од неговиот татко З.Р. (40), соопшти...
Локално

Пријавил дека наставник ја гушнал и бакнал малолетната ќерка

Редакција
На 29.01.2020 во 18.20 часот, 39-годишен жител на гостиварско село пријавил дека наставникот (54) ја повикал неговата малолетна ќерка во празна училница во училиштето во...
Локално ТОП СТОРИИ

Измама: На скопјанка и зеле 10.000 евра лажејќи ја дека ќерка и прегазила девојче

Редакција
На 29.01.2020 во 13.30 часот во СВР Скопје, П.Е.(43) од Скопје пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 10.000 евра, информира МВР....
Македонија

Обид за киднапирање на седумгодишното девојче на пратеникот од СДСМ, Сашко Костов

Редакција
Седумгодишното девојче на пратеникот од СДСМ, Сашко Костов од редовите на СДСМ било мета на киднапери или на насилници. Оваа дилема треба да ја реши...
18+

(ВИДЕО/+18) Симулација на оргија на модно шоу во Мајами

Редакција
Модното шоу наречено “Love Different” на шпанскиот бренд Desigual и шпанската уметничка Carlota Guerrero во рамките на Art Basel, кое се одржа во Мајами, САД,...
Локално

Скопјанка си ја бара малолетната ќерка

Редакција
На 29.11.2019 во 23,00 часот во Полициската станица Гази Баба Д.Д.(41) од Скопје, пријавила дека од дома заминала нејзината ќерка С.А.(16) за која има сознанија...
Локално

Скопјанец ја бара малолетната ќерка

Никола Осило
На 13.10.2019 во 18.30 часот во СВР Скопје, А.Н.(44) од Скопје пријавил дека од домот  се оддалечила неговата ќерка А.Н.(17) од Скопје, која и претходно во...
Локално

Измама: Повеќепати им зел пари на мајка и ќерка со лажно ветување за работа во Германија

Никола Осило
Мајка и ќерка од тетовска Палатица во полиција пријавиле дека 34 годишник од соседното Требош ги измамил и им зел пари со лажно ветување дека...