еМагазин

Tag : Еролд Муслиу

Македонија

Од кабинетот на Пендаровски бараат Антикорупциска да ги расчисти сите сомнежи околу Еролд Муслиу

Никола Осило
Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска по обвинувањата изнесени од страна на ВМРО-ДПМНЕ за наводен судир на интереси од страна на директорот на Агенцијата за разузнавање...
Македонија

Семејството на „Ел Чека“ заминало за Албанија, тој најави дека ќе се врати во Македонија

Редакција
Телевизијата ТВ21 направи репортажа од селото Туин, кичевско, родното место на „бомбашот“ од Чикаго, „Ел Чека“ или Шеќерим Ахмети. Екипата на телевизијата разговарала со неговата баба, која...
Македонија

Кабинет на Пендаровски: Муслиу е врвен професионалец, а неговото именување е позитивно оценето од партнерските служби

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски ја донесе одлуката за именување на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање, бидејќи анализите покажале дека тој е врвен професионалец,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Еролд Муслиу – првиот разузнавач што не и по ќеф на ДУИ?

Никола Осило
Иако е прв Албанец во историјата на државата кој е назначен за директор на Агенцијата за разузнавање, ДУИ денес изрази вознемиреност и загриженост што претседателот...
Македонија

Во ДУИ вознемирени од назначувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање

Никола Осило
На ДУИ не и се допаѓа одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го назначи Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање. Оттаму бараат претседателот...