еМагазин

Tag : Ерос Рамацоти

Забава

Картите за концертот на Ерос Рамацоти од 1.990 до 3.990 денари

Редакција
Ве информираме дека се познати сите детали околу влезниците за ексклузивниот концерт на Ерос Рамацоти во Скопје, закажан за 30-ти септември 2019 година, во ВИП...
Забава

Концерт на Ерос Рамацоти на 30 септември следната година во Скопје

Редакција
Во рамките на својата светска турнеја, која почнува на 17 февруари 2019 година, каде го промовира најновиот студиски албум со наслов „Vita ce n`e’“ (којшто...