еМагазин

Tag : Ерусалим

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Како „светиот оган“ за Велигден пристигна од Ерусалим до Бигорскиот манастир

Редакција
Благодетниот оган од Ерусалим стигна во Бигорски манастир со чартер авион кој полета во Атина. Благодарност до МНР, Бигорски манастир, М-НАВ, АЦВ и ТАВ Аеродроми...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Македонски владика со бугарска црковна делегација ќе патува за Ерусалим по Велигденскиот благодетен оган

Редакција
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска се сретна со старозагорскиот митрополит Кипријан, кој е раководител на Комисијата за признавање на статусот на МПЦ – Охридска архиепископија,...