еМагазин

Tag : Џес Бејли

Македонија

Ахмети срдечно се збогува со Бејли: Кога и да дојдеш ќе најдеш конак во мојата куќа, чао пријателе!

Никола Осило
Драг Џес, кога и да посакаш да дојдеш во Македонија ќе имаш конак кај мене и моето семејство. Со овие зборови лидерот на ДУИ, Али...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кејт Брнс номинирана за нова амбасадорка на САД во Македонија

Редакција
Претседателот на САД, Доналд Трамп ја предложи Кејт Мери Брнс (Kate Marie Byrnes) за нов амбасадор на САД во Македонија која треба да дојде на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Извештајот за работењето на амбасадата на САД и Џес Бејли ќе биде објавен во 2019 година

Никола Осило
Аналитичарите од Канцеларијата за отчетност на владата на САД (ГАО) кои престојуваа во Македонија за да извршат теренски активности, што произлегуваат од оценувањето што ГАО...
Македонија

Џес Бејли за ТВ 21: Не бев во Собрание, гласањето за стартот на уставните измени го гледав на телевизија

Редакција
И американскиот амбасадор Џес Бејли се најде во последното соопштение на руското МНР, кое се однесува на гласањето за стартот на уставните измени, со кои...
Македонија

Бејли: Пратениците од сите партии покажаа храброст и лидерство

Редакција
По синоќешното гласање во македонското Собрание, каде со 80 пратеници беше поддржана иницијативата за почнување процес на измени на Уставот, како што е предвидено со...
ЖИВОТ

(Фото) Ајварот деликатес и за американскиот амбасадор Џес Бејли

Редакција
Американскиот амбасадор Џес Бејли на неговиот твитер-профил објави дека сезоната на ајвар почнала и во американската амбасада. Правењето ајвар во амбасадата е традиција која ја...