еМагазин

Tag : Есад Рахиќ

Македонија

Рахиќ: Јанева не е сместена во хашкото одделение, таму е Јовановски

Редакција
Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение. Таму е сместен Бојан Јовановски затоа што прв дојде откако му беше изречен...
Македонија

Рахиќ за РСЕ открива каде е сместена притворената Катица Јанева

Редакција
Прашан за третманот на специјална обвинителка Катица Јанева, која е во притвор, директорот на Истражниот затвор Скопје во Шутка, Есад Рахиќ, во неделното интервју на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Есад Рахиќ, новиот в.д. директор на затворот „Скопје“ во Шутка

Редакција
Владата ја констатираше оставката на директорот на истражниот затвор – „Скопје“, Ѓоко Котевски. На предлог на Управата за извршување санкции за в.д. директор на оваа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

Редакција
Есад Рахиќ на денешната седница на Владата е назначен за нов директор на затворот „Скопје„ во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, кој...